News

Другий день роботи учасників Першого науково-практичного симпозіуму «Норвезько-Українське співробітництво: здобутки та перспективи у сфері освіти і досліджень»

  • Переглядів: 502
  • Автор: Admin
  • 18 сентябрь '15

Другий день роботи учасників Першого науково-практичного симпозіуму «Норвезько-Українське співробітництво: здобутки та перспективи у сфері освіти і досліджень»
 
16-17 вересня 2015 року на базі гірськолижного комплексу Буковель учасники симпозіуму зібралися, щоб заслухати презентації нових учасників проекту, їхні доповіді щодо співпраці у проекті й обговорити вектори співпраці. Як реалізується проект «Україна-Норвегія» у вищих навчальних закладах розповіли представники Вінницького національного технічного університету, Донецького національного університету, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
З доповідями виступили ректор ТНЕУ, доктор економічних наук, професор Андрій Ігорович Крисоватий, президент Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації» Володимир Рубцов, координатор проектів розвитку у Посольстві Норвегії в Україні Марина Дишльовська, директор з розвитку проектів «МФСА» Яна Козаченко, ПР-директор «МФСА» Ольга Філіна.
Під час роботи учасники круглого столу обговорили проблеми та перспективи діяльності вищих навчальних закладів у альянсі, а також сформували програму перебування у Норвегії.
«Ми маємо чим поділитися один з одним, але у нас є спільні проблеми. Сьогоднішня конструктивна дискусія допоможе нам ефективніше працювати у майбутньому й уникнути помилок. Дуже важливо не зупинятися на досягненнях сьогодення, а продумати майбутні кроки», – зауважила модератор заходу доктор економічних наук, професор Оксана Миронівна Десятнюк.
Виступаючи з презентацією «Перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їх сімей в Україні», Яна Козаченко зазначила: «Сьогодні я озвучу Вам побажання фонду як полегшити нашу співпрацю і зробити її максимально ефективною. Проект «Україна-Норвегія» –  це живий організм, який потрібно розвивати для того, щоб він продовжував своє існування. Тому саме розвиток та динаміка є тими факторами, які роблять цей проект дієвим». Директор з розвитку проектів МФСА звернула увагу присутніх на важливості вибору напряму та спеціальності професійної перепідготовки й формування навчальних планів.
Виступаючи, Андрій Ігорович Крисоватий підкреслив: «У ТНЕУ ми віддаємо перевагу індивідуальній контактній формі навчання, тобто робота з кожною людиною персонально. Ми орієнтуємося на кінцевий результат – працевлаштування слухачів. Якщо наші випускники створюють власний бізнес, досягають успіху – це означає, що ми надали якісну освіту й ґрунтовні знання».
 
Успіх проекту «Україна-Норвегія» – це прозорість та відкритість. Програма допомагає вирішити соціальні проблеми українців, налагодити бізнес-контакти між країнами, перейняти позитивний досвід у сфері економіки, управління ресурсами, енергозбереження.
«Основними завданнями організацій-партнерів Проекту є підтримання двостороннього зв’язку з учасниками програми на різних етапах проходження перепідготовки, підтримка випускників у період навчання та після його завершення, максимальне висвітлення діяльності у ЗМІ, своєчасне представлення інформації МФСА для публікацій та реклами», – зазначила у своїй презентації Ольга Філіна.
Після завершення роботи учасники симпозіуму мали можливість побувати на екскурсії «Мальовничі Карпати».
Сподіваємося, що проект «Україна-Норвегія», реалізується за фінансової підтримки Міжнародного благодійного фонду "Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації" та Королівським норвезьким Міністерством закордонних справ, залишатиметься одним із наймасштабніших та найефективніших, а плідна співпраця його учасників буде довготривалою та результативною.