News

ТНЕУ ВІТАЄ УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ «УКРАЇНА – НОРВЕГІЯ»

  • Переглядів: 502
  • Автор: presa_presa
  • 13 февраль '17

ТНЕУ ВІТАЄ УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ «УКРАЇНА – НОРВЕГІЯ»Десятого лютого 2017 року в Тернопільському національному економічному університеті вже традиційно відбулося урочисте відкриття курсів професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців Збройних сил України та членів їх сімей, які реалізуються у рамках проекту «Україна – Норвегія».
 
Учасники зустрічі щирими оплесками вітали у залі засідань ТНЕУ ректора університету А. І. Крисоватого, президента Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації» В. С. Рубцова, начальника відділу соціальної політики Міністерства оборони України С. А. Кучеренка, заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації Ю. З. Юрика, проректорів та деканів ТНЕУ, учасників проекту «Україна – Норвегія».
 
Почесне право внести Державний прапор Королівства Норвегія та Державний прапор України надано студентам центру підготовки офіцерів запасу ТНЕУ. Присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять героїв рідної землі, які віддали життя за її єдність, мир і спокій, а студенти університету віднесли до університетської каплички квіти і символічну свічу пам’яті.
 
Проект «Україна – Норвегія» реалізується з 2003 року. Це один із наймасштабніших міжнародних проектів України. Його учасники – військовослужбовці Збройних Сил України, звільнені у запас, учасники АТО та дорослі члени їхніх родин. Послугами проекту скористалось більше 7000 українців. Головний координатор в Україні – Міжнародний фонд соціальної адаптації. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії за участю українських партнерів проекту. Головний координатор проекту з боку Норвегії – Університет НОРД. Мета проекту «Україна – Норвегія» – зменшення впливу негативних соціальних наслідків економічних реформ оборонного сектору України для звільнених у запас військовослужбовців та членів їхніх родин а також сприяння розвитку співпраці між двома країнами. У ТНЕУ проект «Україна – Норвегія» започаткував свою роботу у 2014 році.
 
З вітальним словом до учасників зустрічі звернувся ректор ТНЕУ, доктор економічних наук, професор Андрій Ігорович Крисоватий: «Сьогодні Україна переживає важкі часи. Дуже прикро, що в сучасних складних умовах неоголошеної війни часто без підтримки залишаються захисники нашого з Вами мирного майбутнього – військовослужбовці. Присвятивши своє життя служінню Батьківщині, вони зараз стикають з проблемою соціальної адаптації та початку нового способу життя. Відрадно, що проект «Україна – Норвегія» покликаний допомогти нашим військом, звільненим у запас. Приємно, що дана програма з 2014 року успішно реалізовується в нашому університеті. Хочу Вас запевнити, що ми робимо все можливе, щоб Ви не залишилися один на один з проблемами, які виникають у повсякденному житті».
 
Андрій Ігорович вручив ювілейну відзнаку з нагоди 50-річчя ТНЕУ та подяку президенту МФСА Володимиру Сергійовичу Рубцову за ефективну та дієву співпрацю з професорсько-викладацьким колективом і адміністрацією ТНЕУ, вагомий внесок у розвиток проекту «Україна – Норвегія» на Тернопільщині, підтримку військовослужбовців, звільнених у запас, та членів їх сімей.
 
Також ректор відзначив подяками за співпрацю:
– начальника Тернопільського ЗВ ВСП Бугая Івана Тарасовича;
– командира другого стрілецького батальйону Гуртовського Дмитра Васильовича;
– командира 44 окремої артилерійської бригади Баранова Сергія Миколайовича;
– прес-офіцера 44 окремої артилерійської бригади Кульпу Юрія Степановича.
 
До присутніх у залі звернувся заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Юрій Зеновійович Юрик, наголосивши на актуальності проблеми, яку спільними зусиллями вирішує українська та норвезька сторони, а також зауважив, що вагомим є те, що до даного проекту віднині долучаються й органи місцевої виконавчої влади.
 
Президент МФСА Володимир Сергійович Рубцов підкреслив, що проект «Україна – Норвегія» буде реалізовуватися і розвиватися й надалі, адже його результати є насправді вагомими – необхідну підтримку отримують тисячі військових і членів їх сімей, а це означає, що потрібно втілити у життя ще багато напрацювань, удосконалюючи програму.
 
Під час засідання відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Тернопільською обласною державною адміністрацією, Тернопільським національним економічним університетом та Міжнародним благодійним фондом «Міжнародний фонд соціальної адаптації»  для розвитку міжнародних відносин між українськими і норвезькими установами у напрямах: освіти, науки, досліджень і бізнес-партнерства. Вперше в Україні до реалізації проекту долучилися органи виконавчої влади в особі Тернопільської ОДА, що ще раз доводить важливість програми й необхідність об’єднання спільних зусиль для її успішного розвитку.
 
Привітав учасників програми «Україна – Норвегія» начальник відділу соціальної політики Міністерства оборони України Сергій Анатолійович Кучеренко: «Дуже важливо у реаліях сьогодення дати можливість військовослужбовцям самореалізуватися. Військові, звільнені у запас, за українським законодавством ще не можуть отримувати соціальну пенсію, а це означає, що їм просто необхідно спрямувати свої сили, енергію та вміння у нове русло. Надаючи можливість військовослужбовцям та членам їх сімей оволодіти новим фахом, ми відкриваємо перед ними нову сторінку у житті, де кожен може відчути, що він не сам і що у нього попереду ще багато власних відкриттів і звершень».
 
Упродовж засідання для присутніх у залі лунали пісенні композиції від учасників творчих колективів Тернопільського національного економічного університету: «Мамо, не плач» (Павло Тютюнник), «Полинова доля» (Тетяна Шарган), «Повертайся, солдате» (Ірина Новомлинська), «Віримо в краще» (Оксана Корзун).
 
«Дійсно, символічними є слова пісні: «Ми віримо в краще! Все буде добре!», – зауважив ректор університету А. І. Крисоватий. – Щиро віримо, що минуть важкі часи на Україні і запанує в нашому краї мир і злагода».
 
Вітаємо учасників проекту «Україна – Норвегія», бажаємо успішно пройти навчання у ТНЕУ й реалізувати свої здібності та знання у майбутньому!